Raduta ICM CDB

1.Den na Raduta ICM

19.9.2010 NOVINKA 1. Den, Trvalý odkaz

 

Na cestu jsme vyrazili v pátek ráno. Za tým Carp Devil Baits - Lojza jako kapitán, Jarda a já (Rosťa).

Po naložení všech nezbytných a zbytečných věcí jsme překročili hranice se Slovenskem v Sudoměřicích u Hodonína v 6:45 místního času, píšu místního času proto, že v Rumunsku je časové pásmo posunuté o hodinu dopředu a s tím jsme zapoměli počítat. Hned po překročení hranic se Slovenskem nás u Skalice přepadl déšťa ten nás doprovázel skoro až k Bukurešti... Cesta přes Slovensko a Maďarsko probíhala bez problémů. Po překročení hranic s Rumunskem se jen změnil povrch vozovky k horšímu a čepy u auta to v některých momentech dávaly pěkně nahlas najevo.

Krom toho, že po místních komunikacích přes Karpaty fungovalo právo silnějšího a většího, kdy řidiči kamiónů předjíždí v zatáčkách a nějaká dvojitá čára je nezajímá (jednou jsme brzdili tak, že předjížděný DAF kamionem skončil v příkopě a Lojzův slovník se nesmí zde publikovat) jsme ukrajovali kilometry velmi rychle. Do Bukurešti jsme dorazili kolem půlnoci (1 hodina místního času) a na Radutu jsme přijeli ve 2:20 (3:20), zde jme přesunuli hodiny, vytáhli lehátka (bylo jasno a teplota 18°C) natáhli spacáky a za 10 minut bylo slyšet jen chrápání. Od 5 hodin už se nedalo spát, protože pořád někdo přijížděl a jen bouchali dveře a většinou byla slyšet němčina.. Ráno v 7 jsme zabalili spacáky a šli se registrovat.

Losování mělo být až v 10 hodin, ale registrace byla do 8 hodin (nikdo neupřesnil, jakého času ..) My jsme se řídili Rumunským časem, vedení asi časem středoevropským.. při registaraci jsme začali potkávat známe tváře, celkem jme byli z ČR 3 týmy, a dva ze Slovenska.  Losování začalo až kolem 11 hodiny. Byly provedeny úpravy a závodů se účastní 66 týmů. Proto došlo ke zpoždění a zmatkům, pořadatel přeházel číslování. U samotného losování jsme byli velmi nervózní, protože už zůstalo jen 10 týmů a ještě nebyl vylosovaný žádný Český tým. Konečně, na los šel Jarda... z toho zbytku vytáhl ještě celekm "slušné" místo... Žádná sláva, ale co se dalo dělat, dobrá místa už byla rozebrána... Aspoň, že se na náš flek dalo dosat v pohodě autem, To stojí za "zadkem" 10 metrů, vedle rušné silnice a dokonce ta silnice má i název (viz.foto).

 

Rychle jme stavěli bivaky, chystali udice a krmení. Krmit se mohlo začít, až byl odstartován závod. Byli jsme hrozně zpocení, protože celou dobu svítilo sluníčko a teplota byla 33°C. Ve 14:45 jsme měli vše nachystáno, ale ještě v 15:30 nebylo odstartováno, protože se začalo až v 16 hodin (15 hodin ale středoevropského času). Rychle nahodit a začít krmit... krmení trvalo cca hodinu... Pak jsme si dali kafe a začali jsme mít i hlad... Jídlo bylo "Česká klasika"... uzená domácí klobása a kus chleba... záběr nepřicházel, slunce pražilo a jen jsme čekali na večer.

Ten došel velmi rychle. V 19:30 byla tma osvětlená měsícem a kluci zalehli. Za chvíli bylo slyšet jen chrápání... Jediný pohyb byl - několi psů, kteří se snažili ukrást vše, co šlo. Počínaje vodou, kde byl namočená bojlís, přes pelety až po celou igelitku, kde byl jen chleba... jsou velmi drzí. Stačí se otočit a hned kradou... O půlnoci jsem to zabalil i já. Do rána byl klid a ryby k nám nenašly ještě cestu...

 

Průměrná známka: 2,07

Komentář ke článku (0)

MENU